Конкурс за пријем студената у Дом

Новост бр 3

Конкурс за пријем студената у Дом

Пријем студената у Дом ученика за школску 2022/2023. годину

Број расположивих места у Дому за студенте је 50.

Право на смештај у Дому ученика средњих школа у Вршцу имају:

• Студенти високошколских установа чији  је oснивач РС, аутономна покрајна или јединица локолане самоуправе.

• Студенти који су уписани ПРВИ ПУТ у текућој школској години на студије првог, другог или трећег степена.

• Студенти чије се школовање финансира из буџета РС и

• Студенти који имају држављанство РС и чије пребивалиште није у седишту високошколске установе на којој студирају.

Рок за пријаву на конкурс за студенте:

• I године је од 01.09.2022. до 15.09.2022. године,
  • Oсталих година студија од 16.09.2022. до  01.11.2022.

Пријаве се подносе у дому ученика средњих школа, улица Стевана Немање бр. 9, сваког радног дана у периоду од 08:00 до 13:00 часова.
Контакт телефон за више информација: 013 830-466.

Потребна документација

1. За студенте прве године студија:
    • пријава на конкурс (Добија се у Дому или се преузима на сајту Дома ученика)
    • уверење да је први пут уписана I година студија на терет буџета РС и сведочанства о завршеном I , II , III, IV разреду средње школе (оригинали или оверене фотокопије)
  2. За студенте осталих година и студенте с продуженом годином:
    • пријава на конкурс,
    • потврда са високошколске установе о току студирања која треба да садржи  следеће податке:
      • Просечну оцену у току студија, годину уписа основних студија, број остварених ЕСПБ бодова, да се школовање финансира из буџета РС и податак колико трају студије (код студената продужене године основних студија обавезно нагласити статус продужене године).

Студенти свих година такође прилажу:

• Уверење о приходима по члану породице за период од 1. јануара до 30. јуна текуће године, надлежног општинског органа из места пребивалишта кандидата.
  • Потребно је да кандидат ради провере података, личну карту и индекс, покаже на увид службенику који прима конкурсну документацију.

Неблаговремене и пријаве поднете од неовлашћеног лица неће се разматрати. Студент приликом усељења доставља лекарско уверење о општем здравсственом стању (не старије од 30 дана).

Кандидати из осетљивих друштвених група (Установа у оквиру својих смештајних капацитета – до 10 % од расписаног броја), наменски опредељују за смештај студената из осетљивих друштвених група.

Кандидати из осетљивих друштвених група који према редоследу на коначној ранг-листи нису добили смештај у првој расподели имају право да поднесу захтев установи, односно одговарајућој служби да се посебно рангирају у оквиру наменски опредељених капацитета установе. Захтев се подноси у року од 8 дана од дана истицања коначне ранг-листе.