Услед наступајућег распуста, Дом ће се затворити у четвртак, 23.12.2021. године у 20:00 часова. Установа наставља са радом у недељу, 9.1.2022. године у 16:00 часова.
Свим корисницима домских услуга срећне новогодишње и божићне празнике жели колектив Дома ученика средњих школа Вршац.
На основу одлуке Кризног штаба од 4.11.2021. године о продужетку јесењег распуста, обавештавамо ученике да ће се Дом затворити у петак, 5.11.2021. године у 20:00 часова.
Дом ће почети са радом у недељу 14.11.2021. године од 16:00 часова.
Изашла је прелиминарна листа студената прве године примљених у Дом ученика средњих школа у Вршцу у школској 2021/2022 години. Листу можете преузети овде.
Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је препоруке за рад ученичких домова током епидемије COVID-19 у школској години 2021/2022. Овај и остали акти доступни су на страници о Корона вирусу на веб-сајту Дома.
Молимо вас да се упознате са свим правилима и придржавате их се у циљу заштите здравља себе и других.
За све недоумице можете се обратити васпитној служби.
Усељење ученика обавиће се у уторак, 31. августа 2021. године, у периоду од 15:00 до 20:00 часова. Усељење ће бити организовано у 3 групе, према редоследу са ранг листе по следећој сатници:
група: 15:00 – 16:30, усељавају се ученици од броја 1 до броја 50 са ранг-листе
група: 16:30 18:00-, усељавају се ученици од броја 50 до броја 100 са ранг листе
група: 18:00 – 20:00, усељавају се ученици од броја 100 до 139 са ранг листе, примљени кандидати са ранг листе за осетљиве друштвене групе и примљени кандидати по редоследу са коначне ранг листе након завршене расподеле за ученике из друштвено-осетљивих група
Ученици се усељавају у пратњи једног родитеља/законског заступника уз обавезно ношење заштитних маски. Родитељи који нису у могућности да буду присутни на усељењу, обавезни су да одреде законског заступника за своје дете и приложе доказ о томе.
Приликом усељења донети:
Лекарско уверење да је ученик способан за самосталан боравак у установи колективног смештаја (не сме бити старије од 15 дана);
Извод из матичне књиге рођених (може и неоверена фотокопија);
Уколико је ученик оболео од ковида 19, или је регистрован као ризичан контакт, или су се појавили симптоми болести пре усељења, не долази у Дом и родитељ обавештава васпитну службу на телефон 013/838-011.
Приликом пријема и усељења, ученици и родитељи дужни су да се придржавају превентивних мера у циљу спречавања појаве и ширења болести ковид 19.
Приликом усељења родитељ/законски заступник потписује Уговор о пружању домских услуга са Домом.
Ученици које се не уселе у року од три радна дана, сматраће се да су одустали од права на смештај у Дому.
Домска кухиња почиње са радом од 1. септембра 2021. године почев од доручка.